Metabo to marka dla profesjonalnych użytkowników. Elektronarzędzia konstruuje wspólnie z klientami z branży i testuje w praktyce. Metabo zna rynek i dlatego szybko reaguje na potrzeby użytkowników. Koncentruje się na tym, co faktycznie ułatwia trudną, codzienną pracę na budowie, w warsztatach i halach produkcyjnych.

Dlaczego jedno elektronarzędzie nie jest równe drugiemu:

Profesjonalne elektronarzędzia muszą stawiać czoła stałym obciążeniom w przeciwieństwie do narzędzi dla majsterkowiczów domowych, które najczęściej używane są na krótko.
Dlatego maszyny Metabo są konstruowane w taki sposób, żeby mogły znakomicie wytrzymać szczególnie duże obciążenia mechaniczne i ekstremalnie długi okres eksploatacji.
Wiele zespołów zawiera hartowane do dużej twardości i wzmocnione elementy. Dodatkowe moduły chronią przed przedwczesnym zużyciem. Tak powstają decydujące różnice, które na pierwszy rzut oka nie zawsze są widoczne z zewnątrz, które jednak przy pracach w trudnych warunkach są szczególnie ważne.


HISTORIA:

Historia Metabo jest od ponad trzech czwartych wieku, historią sukcesu w nieustannym dążeniu do wytwarzania szczególnie mocnych i trwałych produktów.

W roku 1924 - w samym środku kryzysu gospodarczego - syn piekarza Albrecht Schnizler utworzył razem z Juliuszem Clossem firmę "Schnizler GmbH".
Jej celem była produkcja narzędzi, które lepiej niż większość wówczas dostępnych narzędzi sprostają wzrastającym wymogom rozwijającego się świata techniki.

W roku 1927 spółka zostaje poszerzona o Waltera Raucha - młodego geniusza sprzedaży.

W roku 1929 przedsiębiorstwo zostaje przekształcone w Metabowerke GmbH. Nazwa firmy powstała z terminu "Metallbohrdreher" - powszechnie wówczas używanego do określenia wiertarek ręcznych.

Już w latach trzydziestych Metabo zatrudniało ponad 150 osób, a w roku 1960 było to już ponad 1000 współpracowników.

Motorem napędowym dynamicznego rozwoju była innowacyjność produkcji:
» 1950 - pierwsza ręczna szlifierka
» 1951 - pierwsza szlifierka oscylacyjna
» 1952 - pierwszy uchwyt szybkomocujący Futuro
» 1969 - pierwsza elektroniczna automatyka regulująca dla ręcznych wiertarek
» 1981 - pierwsza 1000 wattowa wiertarka udarowa z elektroniczna automatyką regulującą
» łącznie ponad 500 dalszych patentów i wzorów użytkowych

Ważniejsze daty w historii Metabo:
» 1980 - otwarcie międzynarodowego centrum spedycji i logistyki w Nürtingen
» 1982 - rozpoczęcie produkcji tarcz do szlifierek kątowych w West Chester w Pennsylwanii (USA)
» 1988 - Wdrożenie systemu Metabo Quick stosowanego w szlifierkach kątowych, umożliwiającego szybką i łatwą wymianę tarczy bez użycia dodatkowych narzędzi
» 1990 - Wdrożenie projektu ICS10 - 10 minutowe superszybkie ładowarki baterii do elektronarzędzi
» 1996 - Wdrożenie technologii Impuls, pozwalającej na precyzyjne wiercenie
» 1999 - Przejęcie przedsiębiorstwa Elektra Beckum w Meppen, firmy projektującej i produkującej maszyny do obróbki drewna, sprężarki i spawarki oraz urządzenia z zakresu programu ogrodowego i potrzeb gospodarstw domowych.